Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Inwoners / Wonen en verkeer / Afvalinzameling vanaf 2012 / Actueel / Minder vrachtwagens met afval door straten
Lees voor

Minder vrachtwagens met afval door straten

Afvalinzamelaar SITA zet vanaf deze week een combiwagen in voor het ophalen van restafval en blik- en drankverpakkingen

Het afval gaat in gescheiden compartimenten en wordt ook apart verwerkt.


De inzamelresultaten van de maand januari laten zien dat de inwoners van Horst aan de Maas het afval goed gescheiden aanbieden. Zo werd in januari al op 90% van de adressen keukenafval aangeboden. Daaruit mag de conclusie worden getrokken dat het aantal huishoudens dat keukenafval apart houdt hoog is.
De verwerker van het keukenafval en de blik- en drankverpakkingen heeft laten weten dat de kwaliteit van het aangeleverde afval goed is. De beide stromen blijken nauwelijks vervuild met ander afval.

Het gevolg is dat er nu al veel minder restafval wordt aangeboden. Om die reden kan afvalinzamelaar SITA vanaf deze week het inzamelen van het restafval combineren met het ophalen van blik- en drankverpakkingen. Daarvoor wordt nu één combiwagen ingezet.

Waar begin januari nog vier verschillende vrachtwagens werden ingezet voor het inzamelen van het afval, kan SITA dus een maand later al toe met drie vrachtwagens. Onderzocht wordt of de inzet van inzamelwagens nu verder kan worden teruggebracht.


Uitgelicht


Zoeken